Strona główna

Zakończyliśmy 5 serię wycieczek z przewodnikiem po Łodzi. W tegorocznej edycji w trzech rowerowych wycieczkach wzięło udział 390 osób, przejechaliśmy łącznie prawie 40 km. Uczestnicy mieli okazję poznać tajemnice łódzkiego przemysłu, współczesne miejsca związane z kulturą, a także odwiedzić plenery, chętnie wykorzystywane w filmach.

Pod koniec każdej wycieczki przewodnicy zadawali uczestnikom pytania, sprawdzające ich wiedzę na temat miejsc, odwiedzonych podczas zakończonego właśnie przejazdu. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi można było otrzymać m.in. dzwonki rowerowe w oryginalnych wzorach, oświetlenie do roweru oraz publikacje o historii Łodzi.

Wszystkie trasy wycieczek zostały opisane i wydane w postaci "Rowerownika", aby samodzielnie można było poznawać Łódź na rowerze. Rowerowniki będzie można otrzymać w Centrach Informacji Turystycznej, podczas wydarzeń organizowanych przez Fundację Fenomen a także pobrać ze strony www. Dodatkowo każda trasa tegorocznej edycji jest dostępna w serwisie traseo, który pozwala pobrać trasę zwiedzania bezpośrednio na smartfon:

Relacje filmowe z tegorocznych wycieczek:

{AM}

{fotografia: M.K.Strzeleccy (c)}

embed video plugin powered by Union Development